dizajn bytu 2

Dizajn bytu

Dom a záhrada

Výber dizajnu rodinného domu alebo bytu je individuálny podľa vlastných potrieb. Závisí od životného štýlu a preferencií.  Poznáme veľa dizajnových návrhov, ktoré môžeme použiť.

Druhy dizajnov

Inšpiráciu a popularitu nám môžu zabezpečiť dizajny ako:

Minimalistický dizajn – zameriava sa na čisté a jednoduché línie, minimalizáciu veľa prvkov a neutrálne farby. Štýl je pre ľudí, ktorí preferujú funkčnosť a jednoduchosť.

Rustikálny štýl – vytvárame pocit kladného a príjemného vidieckeho domova.  Zabezpečujú sa prírodne materiály, ako kameň a drevo.  Prírodne materiály zdôrazňujú pestrofarebné a rustikálne prvky.

Moderný štýl – zameriavajú sa na moderné materiály, minimalistický dizajn a čisté línie.  Štýl spojený s otvoreným priestorom a veľkými oknami.

Škandinávsky štýl – svetlé farby, prírodne materiály a funkčné nábytky sú jednoznačne preferenciami škandinávskeho štýlu. Veľmi obľúbený medzi ľuďmi pre príjemnú atmosféru.  

Industriálny štýl – inšpirácia sa čerpá z priemyselných priestorov a parkov. Štýl má charakteristiku surových materiálov, ako drevo, oceľ a tehla.  Môže byt kombinovaný s výraznými prvkami a povrchmi.   

Výber dizajnu bytu sa musíte riadiť vlastným životným štýlom a preferenciami.

Minimalistický štýl

Dizajnový prístup sa zameriava na funkčnosť, čistotu a jednoduchosť.  Úlohou minimalistického štýlu je odstrániť nepotrebné a zbytočné prvky.  Po odstránení prvkov sa vytvorí priestor pre elegantný vzhľad a jednoduchosť. Najčastejšia charakteristika minimalistického štýlu je:

Čisté a jednoduché línie – zabezpečuje a preferuje čisté, rovné línie v dekoráciách, architektúre a nábytku. Hlavnou súčasťou sú krútené formy a zdobené detaily.

Otvorené priestory –  štýl je spájaní s otvorenými priestormi a prepojením s miestnosťami ako obývačka, kuchyne a jedálne.  Odstraňuje prekážky ako nadbytočné steny, ktoré vytvárajú priestorový a vzdušný pocit.

Prírodne svetlo – vytvára priestor na prírodne svetlo.  Súčasťou sú veľké okná na prirodzené osvetlenie a otvorený pocit v miestnostiach.